Koszyk 0

Faktura Small Business Handel

369,00 zł

Oprogramowanie sprzedażowe dla małych i średnich przedsiębiorstw.

136

- +

ZGODNY Z NOWYMI PRZEPISAMI 2017!
Możliwość wystawiania faktur przez firmy zwolnione z VAT

Faktura Small Business – HANDEL – to program do łatwego i szybkiego wystawiania faktur z gospodarką magazynową, stworzony z myślą o małych i średnich firmach. Program posiada kartotekę towarów i klientów, co pozwala na szybkie wystawianie faktur. Dzięki przyjaznemu i prostemu interfejsowi szybko opanujesz program.

Programem można wystawić następujące dokumenty:

 • Fakturę
 • Fakturę w walucie obcej
 • Fakturę Pro-formę
 • Fakturę Zaliczkową
 • Fakturę Końcową
 • Fakturę MK
 • Fakturę MARŻA
 • Fakturę ZŁOM
 • Fakturę WDT
 • Fakturę Exportową
 • Fakturę Wewnętrzną
 • Fakturę Korygującą
 • Fakturę uproszczoną
 • Refakturę
 • Paragon fiskalny
 • Dowód sprzedaży

Co otrzymujesz kupując program?

Licencje na program na okres 12 miesięcy (przypisaną do NIP-u Twojej Firmy).
Po roku odnowienie licencji na kolejny rok to koszt 150.00 zł netto.
W ramach licencji otrzymują Państwo możliwość zdalnej kopi bezpieczeństwa (eArchiwum 1 GB)darmową aktualizację i pomoc techniczną telefoniczną bądź mailową.

Kartoteka zakupów


Moduł Zakupy pozwala na wprowadzanie do programu faktur i rachunków dokumentujących zakup towarów. Wraz z takim dokumentem można automatycznie wygenerować PZ, który doda towary do magazynu, co umożliwi pilnowanie stanów magazynowych. Kartoteka zakupów pozwala też monitorować rozrachunki z dostawcami, a ewidencja zakupów według stawek VAT stworzona na podstawie wprowadzonych zakupów ułatwi pracę działu księgowości.

zakupy
kompletacja

Kompletacja - tworzenie jednego produktu z kilku innych


W programie mamy możliwość stworzenia kompletu, czyli towaru, który składa się z innych towarów. Na fakturze nie trzeba pokazywać wszystkich składników kompletu, gdyż po jego stworzeniu będą się one kryły pod jedną pozycją, natomiast z magazynu zostaną ściągnięte wszystkie poszczególne elementy. Jest to bardzo wygodna opcja dla firm produkcyjnych.

Obsługa stanów magazynowych


Program posiada obsługę magazynów, co pozwala na bieżące kontrolowanie stanów dostępnych i brakujących towarów. Można dodać dowolną ilość magazynów i przesuwać towary między nimi za pomocą dokumentu MM. Prowadzenie magazynu w programie daje możliwość stworzenia inwentaryzacji na koniec roku i sprawdzenia czy ilości towarów na półkach zgadzają się z ilościami wynikającymi z dokumentów zakupu i sprzedaży.

magazyn
dokumenty-kasowe

Dokumenty kasowe


Dokumenty kasowe są generowane automatycznie do rozliczonych faktur zakupu i sprzedaży, ale można je również wystawiać ręcznie. Dzięki nim w każdej chwili sprawdzimy dane dotyczące wpłat i wypłat za wystawione i wprowadzone przez nas dokumenty sprzedaży i zakupu. Istnieje również możliwość drukowania KP, BP, KW i BW, jako dowodu wpłaty dla odbiorcy czy dostawcy.

Integracja ze sklepem Internetowym


Program do faktur z magazynem można połączyć ze sklepami internetowymi Shoper i Quick.Cart lub innym, pod warunkiem przygotowania odpowiednich skryptów, które zwrócą nam dane. Integracja ze sklepem internetowym pozwala na szybkie pobieranie zamówień ze sklepu internetowego wprost do programu. Dodatkowo można synchronizować kartotekę towarów.

integracja-sklep-internetowy
gus2

Pobieranie danych kontrahentów z GUS-u


Jedną z ciekawszych funkcji programu jest pobieranie danych firm z bazy Głównego Urzędu Statystycznego. Podczas wystawiania faktury wystarczy wpisać NIP klienta oraz token weryfikujący, a program pobierze dane firmy. Dodatkowo można zaznaczyć, żeby aplikacja automatycznie użyła danych po prawidłowym odczytaniu oraz dodała klienta do bazy przed zapisaniem faktury. Znacznie przyspiesza to wystawianie faktur klientom, których jeszcze nie ma w kartotece.

(Do działania tej funkcji wymagana jest ważna aktualizacja w programie)

Dostosowanie programu do własnych potrzeb  1. Możliwość ustawienia własnego widoku dokumentów - sam decydujesz, jakie kolumny i w jakiej kolejności chcesz widzieć w programie.

  1. Szybkie szukanie po zdefiniowanych kolumnach.

  1. Możliwość ustawienia własnej czcionki w programie.

  1. Dowolność w wyglądzie wydruku faktury - można samodzielnie zmieniać jej wygląd za pomocą edytora szablonów.

  1. Definiowanie własnych rejestrów, form płatności, jednostek miary, walut itp.

  1. Możliwość wczytania logo i pieczątki swojej firmy.

  1. Wystawianie faktur w cenach netto lub brutto.dostosuj-program
oznaczanie-danych

Oznaczanie własnych danych


W programie mamy dwie możliwości oznaczania danych: za pomocą znaczników lub kolorów. Dodatkowo w ustawieniach programu możemy definiować własne opisy dla znaczników.
Opcja oznaczania występuje dla:


  1. Wystawionych dokumentów (faktur, zamówień, proform itd.)

  1. Dokumentów zakupowych, kasowych, magazynowych (tylko wersja HANDEL)

  1. Kartoteki klientów i towarów


Wysyłanie dokumentów mailemPo wystawieniu w programie faktury, oferty, zamówienia czy innego dokumentu w prosty i szybki sposób możemy wysłać go na skrzynkę mailową naszego klienta. Pozwoli to zaoszczędzić czas, który musielibyśmy poświęcić na zapisywanie i załączanie do maila czy drukowanie dokumentów i wysyłanie tradycyjną pocztą.

Istnieją dwie opcje wysyłania dokumentów:


  1. za pomocą wbudowanego w programie modułu (można podejrzeć, kiedy i na jaki adres dokument był wysłany).

  1. za pomocą programu pocztowego w komputerze, np. Outlook (cała historia zapisuje się w skrzynce nadawczej).


faktura-na-maila
szybkosc-dzialania

Szybkość działania


Dzięki unikalnej metodzie wyświetlania danych, program bez problemu poradzi sobie z dużą bazą towarów i klientów, np. wyświetlenie listy 50 tysięcy klientów trwa niecałą sekundę.
Dodatkowo wystawianie dokumentów zostało zaprojektowane tak, by skrócić czas do minimum.

Możliwość pracy wielostanowiskowej


Dzięki funkcji uruchomienia programu w oparciu o bazę sieciową MySQL, możemy korzystać z programu na wielu stanowiskach jednocześnie (na każde stanowisko wymagana jest licencja). Za dodatkową opłatą udostępniamy również miejsce na naszym serwerze, co pozwala na pracę z programem na wielu stanowiskach z dowolnego miejsca na świecie. Wystarczy zainstalować program na komputerze z systemem Windows, odpowiednio skonfigurować podłączanie do bazy i wówczas program łączy się z nią za pomocą Internetu i na bieżąco aktualizuje wszystkie dane. Dbając o bezpieczeństwo danych naszych klientów połączenia z bazą są szyfrowane za pomocą protokołu SSL.

wersja-sieciowa
indywidualne-ceny-dla-klientow

Indywidualne rabaty i ceny dla klientów


W programie mamy możliwość przypisania klientom indywidualnych rabatów procentowych dla poszczególnych towarów lub grup towarowych, dzięki czemu każdy klient może mieć różne rabat na różne produkty. Możemy także ustawić indywidualne ceny na poszczególne towary dla danego klienta. Istnieje aż 5 typów cen do zdefiniowania (podstawowa, hurtowa, wyprzedaż, sklep internetowy i inna).

Wystawianie faktur w obcej walucie


Nasze programy dają możliwość wystawiania dokumentów w dowolnej walucie (zdefiniowane są EUR, GBP i USD, ale ręcznie można dodać każdą dowolną). Dodatkowo funkcją jest pobieranie kursu waluty z tabeli średnich kursów NBP na dowolny dzień. Znacznie to usprawnia wystawianie faktur w walucie innej niż PLN.

faktury-w-obcej-walucie
faktury-cykliczne

Wystawianie faktur cyklicznych


Zmagasz się, co miesiąc z wystawianiem faktur za te same usługi dla tych samych klientów? Z pomocą przychodzi moduł faktur cyklicznych! Dzięki niemu możemy ustalić, co jaki okres mają być wystawiane faktury dla naszych klientów, np. miesiąc, rok, kwartał. Pozwala też zdefiniować nazwy pozycji, które na kolejnych fakturach w danym cyklu automatycznie będą zmieniały miesiąc czy rok w zależności od daty wystawienia dokumentu np. abonament tv za 05/2015, abonament tv za 06/2015.

Możliwość zamiany miejscami pozycji na faktury


Zmiana kolejności pozycji na fakturze już nie jest problemem. Po dodaniu towarów czy usług z kartoteki lub rozwijanej listy możemy szybko zmienić ich kolejność poprzez przeciągnięcie.

zamiana-miejsc-pozycji-na-fakturze
czytnik-kodow-kreskowych

Współpraca z czytnikami kodów kreskowych


Do programu możemy podłączyć czytnik kodów kreskowych, w celu sczytania kodu towaru i automatycznego dodania pozycji do wystawianego paragonu lub faktury. Jest to kolejna funkcja ułatwiająca pracę z programem. Współpraca odbywa się z dowolnym czytnikiem kodów EAN.

Oferty i zamówienia


W programie możemy w szybki sposób przygotować ofertę lub zamówienie dla naszego klienta i wysłać je mailem. Po zaakceptowaniu przez kontrahenta oferty/zamówienia jednym kliknięciem myszy wystawimy na ich podstawie fakturę. Dodatkową funkcją jest wystawianie fakturę do kliku zamówień.

oferty-i-zamowienia
kartoteka-towarow

Kartoteka towarów i usług oraz klientów


Dzięki Kartotece klientów oraz Kartotece towarów i usług program pozwala w niezwykle prosty i szybki sposób wystawić różnego rodzaju faktury, a także paragon fiskalny, oferty czy zamówienia. Kartoteki można filtrować według konkretnych grup, co ułatwia wyszukiwanie danych. Przydatną funkcją jest exportowanie towarów czy klientów do pliku np. Excela i wykorzystanie do innych celów.

Współpraca z drukarkami fiskalnymiProgramy mają możliwość współpracy z drukarkami fiskalnymi firm:


  1. PosNET (oraz innych firm wspierających protokół posnet, np. Novitus)

  1. Innova

  1. Elzab

Pozwala to na sprzedaż bez wystawiania faktury albo wystawienie faktury z paragonu lub odwrotnie. Dokument fiskalny można również zrobić z oferty bądź zamówienia (a w wersji HANDEL też z WZki).
drukarka-fiskalna
earchiwum

eArchiwum - zdalna kopia bezpieczeństwa


Funkcja ta pozwala na odzyskanie wprowadzonych do programu dokumentów oraz pozostałych danych w przypadku awarii, zawirusowania lub kradzieży komputera. Kopie tworzą się i wysyłają na serwer automatycznie, według zdefiniowanej wcześniej częstotliwości, więc nie musimy nawet o tym pamiętać. Zaś wczytywanie ich jest niezwykle proste i wymaga zaledwie kilku kliknięć myszy. Już nie musisz martwić się o swoje dane. Wystarczy wykupić eArchiwum, żeby były one całkowicie bezpieczne! więcej...

Funkcja dodatkowo płatna zapoznaj się z cennikiem

analizy-statystyki

Analizy i statystyki


Do dyspozycji mają Państwo różnego rodzaju statystyki i analizy, dzięki czemu w łatwy sposób można sprawdzić jak wygląda sprzedaż i obroty firmy. W tym zakresie oferujemy analizy takie jak:


  1. Ewidencja sprzedaży VAT

  1. Ewidencja zakupów

  1. Analiza sprzedaży według towarów i usług oraz według klientów

  1. Analiza zysku i marży

  1. Analiza zysku za sprzedane towary i usługi

  1. Najlepiej i najgorzej sprzedawane towary

  1. Najlepsi i najgorsi klienci

  1. Analiza zakupów według towarów lub dostawców

  1. Raport ilościowy sprzedanych towarów za dany okres

  1. Raport nieuregulowanych należności i zobowiązań dla klientów

  1. Raport nieuregulowanych należności i zobowiązań dla dostawców

 1. Raport obrotów magazynowych towarów za dany okres

Pobierz

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).